Dlaczego warto postawić na regały grawitacyjne?

Logistyka magazynowa wymaga efektywnego zarządzania wolną przestrzenią, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Wiele firm nie korzysta z nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują nie tylko oszczędność gotówki, ale również czasu.

Rosnącą popularnością cieszą się regały grawitacyjne, dzięki którym proces kompletacji zamówień stanie się o wiele łatwiejszy.

System dopasowany do potrzeb

W logistyce magazynowej liczy się kompleksowe podejście. Ważne jest, aby wszystkie elementy systemu współpracowały ze sobą i tworzyły spójną całość. Regały grawitacyjne mogą współpracować z układnicami paletowymi. Do ich obsługi mogą być również wykorzystywane standardowe wózki widłowe, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Wysoki poziom ergonomii

Bezpieczeństwo użytkowania regałów grawitacyjnych znajduje się na najwyższym poziomie. Uchodzą one za ergonomiczne, a zarazem bezproblemowe w eksploatacji. Ryzyko przypadkowego uszkodzenia towarów jest bardzo niskie.

Szeroki zakres zastosowań

Regały grawitacyjne można wykorzystać do składowania różnorodnych ładunków. Sprawdzą się one w przypadku m.in. palet, metalowych kontenerów, czy też pojemników z tworzyw sztucznych. Dodatkowym plusem jest możliwość rozbudowy.

Logistyka magazynowa – więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *